איך לעצב לוגו לעסק

עיצוב לוגו מקצועי ומקורי

עיצוב לוגו איכותי הוא השלב הראשון בבניית מערך מיתוגי ושיווקי עבור כל עסק. על הלוגו להיות ייחודי, זכיר, ופשוט, ואמור להיחרט בזיכרונו של הלקוח כסימן ההיכר המובהק של החברה.לוגו מאפשר לקהל היעד לזהות בקלות את המוצר או השירות שהם מחפשים מהפעם הראשונה ולצור נאמנות לאורך זמן.

 מה השלב הראשון בעיצוב לוגו?

 לוגו מהווה את סימן ההיכר שלנו, וכדי לעצב לוגו מעולה צריך להבין את הזהות העסקית ורק אז למצוא רעיון מקורי שיבטא את מהות העסק וישווק אותו נכון. אם נתחיל לחפש צבעים לפני שנגדיר  את הזהות העסקית שלנו- בקלות ניפול לגחמות אסתטיות שלא קשורות למהות העסק. למשל:  מה אופי העסק? איך העסק מיוחד ממתחריו? מי קהל היעד העיקרי? מי המשני? מהם הערכים המרכזיים שמובלים את העסק? (לדוגמא: חברת קוסמטיקה טבעית בשם "לבנדר " תרצה להתמקד בערכי החזרה לטבע שאותה היא מייצגת). קל למצוא רעיון טוב  ללוגו אחרי שהזהות העסקית הוגדרה.

  איך יוצרים לוגו חוצה גבולות ותפיסות?

 לאדם יש יכולת מרתקת לפענח מסרים מול גירוי צורני אחד: הסמל. לוגו הוא סמל (בעברית אפילו קוראים לו סמליל), שמטרתו להעביר רעיון, מחשבה, רגש, תחושות וזיכרונות המייצגות עסק. כדי לצור לוגו קליט, צריך סיפור, שיתאר את מהות העסק  בתמציתיות. הלוגו מספר את הסיפור ע"י צורות גרפיות. למשל הלוגו של הין והיאנג מסמל את הסיפור שעומד מאחורי הסמל על שלימות מעגלית, שילוב ניגודים (טוב ורע, אור וחושך וכדומה) ועל המחזוריות של החיים.

 איזה צבעים יתאימו ללוגו שלי?

 צבעוניות הלוגו משפיעה על האווירה שאנו מעוניינים לשדר, ולכן הכרחי להתאים  אותה למסר . כשאנו בסטודיו נועה טימור דוד מעצבים לוגו, הצבע הוא שותף חשוב בהעברת המסר שמועבר לקהל היעד. לדוגמא: בעיצוב הלוגו של משרד עורכי דין אורן בושרי השתמשנו בפלטת צבעים מאופקת, המשדרת יוקרה, סולידיות, ואיפוק. יש להיזהר מצבעים הבירים מדי כמו צהוב על לבן שנבלעים, מריבוי צבעים המקשה על שמירת אחידות במדיות השונות.

 פונט נכון מחזק את המסר

 הפונט (גופן) יש חשיבות גבוהה ביצירת תדמית בנכונה לעסק. לכל פונט יש סגנון אחר   שמעביר אווירה ותחושה אחרת וחשוב לדייק בבחירתו כבר משלב הלוגו כדי לשמור על אחידות בתדמית העסקית. לוגו בעל שם גם בעברית וגם באנגלית יזדקק לפונטים הדומים באופיים. למשל הפונט החינמי "אלף"- מגיע גם בעברית וגם באנגלית. דוגמאות לבחירת הפונט המתאים: : שימוש בפונט בסגנון  כתב יד "מרציפן"  ישדר אווירה של ילדותיות, קלילות וכיף. חברה למוצרי ילדים למשל יכולה לחברו לסמל הנכון. פונט דק ונקי המשדר דיוק, רצינות, רצינות, יכול להתאים לחברת היי טק או משרד רואי חשבון, לעומת פונט פרוע המצוייר ביד שמתאים לעסק יצירתי כמו שף המתמחה בתבלינים המשדר חושניות ועבודת יד.

 לוגו טוב תומך במיתוג מלא

 העולם שלנו רווי מסרים שיווקיים המתחרים זה בזה, ולכן כאשר אנו מעצבים לוגו לחברה מסוימת, אנו דואגים שישקף רק אותה, את מטרותיה השיווקיות ואת קהל היעד הייחודי אליו היא פונה. לוגו ייחודי, מפתיע, בעל סיפור וזיקה מובהקת לתחומו- מושך אליו קהל יעד ייעודי המושפע מהמסרים ולא פחות חשוב מכך- מרמת הגימור. שכן, אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני טוב.

 אחרית דבר

לאחר שנדמה לכם כי מצאתם את הלוגו הנכון, הניחו אותו בצד ליום יומיים וחזרו לראותו מחדש, כדי להרגיש אותו שוב לאחר שהתנתקתם מתהליך יצירתו. בדקו שאתם חשים תשוקה לרוץ ולגלות אותו לכל השוק העולמי!

  איך הופכים עסק למותג מצליח עם לוגו ייחודי ומדליק? בסטודיו נועה מעבירים עסקים תהליכי מיתוג עמוקים.

רוצים להתחיל בתהליך? צרו קשר דרך טופס צור קשר >> או חייגו 052-5401934

כל הזכויות למאמר שמורות לסטודיו נועה טימור דוד

אין להעתיק את המאמר או חלק ממנו ללא אישור!