איך לעצב אתר המותאם למנועי חיפוש

כללים מנחים לעיצוב אתר שמנועי חיפוש אוהבים

חשוב לדעת כי תהליך קידום האתר מתחיל כבר בשלבי התכנון והעיצוב הראשונים של הקמתו. הבסיס לקידום כל אתר הוא יצירת מבנה ועיצוב המותאמים לקידום במנועי החיפוש, בעיקר אם רוצים שהאתר יקודם אורגנית ויקבל מקום גבוה ככל האפשר במנועי החיפוש.  עיצוב אתר מותאם לגוגל ולמנועי חיפוש הינו תהליך שמטרתו לשפר את הנראות של האתר בתוצאות הטבעיות של מנועי החיפוש. בסטודיו נועה טימור דוד מסתכלים על התמונה כולה, כשתהליך קידום האתר באינטרנט מתחיל כבר בשלבי האפיון הראשונים, ולכן הסטודיו מאפיין ומעצב אתר על פי כללי הקידום במנועי חיפוש, כשהתוצאה היא אתר המותאם כולו לקידום אתרים בגוגל. אז איך עושים את זה?
נהוג לחשוב כי האלמנט המרכזי המשפיע על קידום אורגני של אתר הוא התוכן הטקסטואלי שלו (מילות מפתח, כמות ואיכות כתיבת הטקסט ועוד). אולם במסגרת המאמצים של מנועי החיפוש עצמם לתת שירות טוב יותר לגולש ולהגיש לו את המידע הנוח והטוב ביותר לצפייה, התחילו מנועי החיפוש לתת משקל גם לעיצוב האתר, מבנה הניווט בו, ולמעשה לחוויית המשתמש כולה.
חילקנו את עקרונות עיצוב אתר המותאם למנועי חיפוש למספר אספקטים:

 תפקיד תפריטי הניווט בקידום אורגני

 ככל שהאתר שימושי יותר וקל לניווט והבנה, כך גוגל ומנועי החיפוש אוהבים אותו יותר. 

 1. ניווט אחיד בכל האתר.
 2. ממשק קל ונוח הבנוי מטקסט חי ולא מתמונות או פלאש.
 3. פירורי לחם - Breadcrumbs שורת ניווט המצביאה על מיקום העמוד הנוכחי, המופיעה כיום בשורת החיפוש של גוגל, מפשטת ומאיצה את הניווט באתר. חשובה מאוד היום בקידום אתרים. באתר של מכללת IITC אפשר לראות איך תפריט פירורי הלחם מקל על ניווט באתר רווי תכנים.
 4. יצירת מפת אתר - מאפשר למנועי החיפוש להבין את התמונה המלאה של האתר.
 5. קישורים למידע משלים המובילים לעמודים פנימיים אחרים באתר.
 6. קישורים מהירים לתכנים עיקריים בחלק התחתון.  

השפעת הצבע והעיצוב על הקידום:

אתר מעוצב באופן ייחודי ומניע לפעולה גורם לגולש לשהות בו זמן רב יותר ובכך לעלות את דירגו במנועי החיפוש. 

 1. יצירת חווית משתמש אטרקטיבית לגולש - כן, פשוט עיצוב מעניין ומסקרן. כיוון שמנועי החיפוש רגישים לשיעורי נטישה גבוהים מגולשים שאיבדו מהר עניין באתר עמוס, או אתר המעוצב ברמה נמוכה ולא מעניינת.כמו באתר של חברת "מגלים עניין" - באתר זה הסטודיו יצר קונספט גרפי בעל קו איורי ייחודי, המשלב ניראות נקייה ובעל מבנה ברור.
 2. טקסטים - שימוש בצבעים השונים מרקע האתר. כאשר טקסט מופיע בצבע הרקע, מנועי החיפוש מבינים כי זהו טקסט שהסתירו אותו בכוונה ומתעלמים ממנו.
 3. שימוש בפונטים הנקראים ע"י מרבית אם לא כל מערכות ההפעלה.
 4. יצירת גודל שונה לטקסט רץ, כותרות ותתי כותרות. 

השפעת מבנה האתר על הקידום:

יצירת מבנה ברור ועקבי בין דפי האתר השונים מניב אתר נוח, ברור וקל לשימוש,  וגורמת למשתמש ללחוץ על יותר דפים פנימיים יותר זמן. כמה כללים ליצירת מבנה שמנועי חיפוש אוהבים: 
 1. יצירת מבנה אתר נכון הכולל כותרת ראשית וכותרת משנה זהות בכל דף.
 2. ארגון התוכן באופן עקבי- כותרות, פסקאות, אזורי תמונות. לדוגמא באתר של חברת EVERCLOUD חילקנו את האיזורים השונים באתר: איזורי המידע, איזורי המכירה, איזורי המסלולים באופן ברור ומבודל זה מזה בהנעה לפעולה ובעיצוב בעל תפקיד אחר.
 3.  יצירת כפתורים וטפסים מניעים לפעולה.  

לסיכום

כל העקרונות האלו מיועדים כדי להתאים את עיצוב האתר לקידומו בגוגל ובמנועי החיפוש. אתר שמנועי החיפוש אוהבים הינו תוצאה של אפיון ועיצוב מבנה שיספק חווית משתמש טובה וניווט קל שיגרום לגולש להישאר זמן רב ככל שניתן באתר. סטודיו נועה טימור דוד מתמחה באפיון ועיצוב אתרים ידידותיים למנועי חיפוש המובילים את האתר גבוה בדירוג גוגל ומנועי החיפוש המובילים.
 
 

אז איך מקימים אתר ידידותי למנועי חיפוש? בסטודיו נועה מאפיינים ומעצבים אתרים ייחודיים שגוגל אוהב.

רוצים להתחיל בתהליך? צרו קשר דרך טופס צור קשר >> או חייגו 052-5401934

כל הזכויות למאמר שמורות לסטודיו נועה טימור דוד

    אין להעתיק את המאמר או חלק ממנו ללא אישור