הסיפור מאחורי המותג

איך מחזקים ומבדלים מותג עם רעיון

אנו חיים בתרבות צריכה תוססת וגועשת, בעולם רווי מסרים. נסיעה בכביש מהיר משולה לסופרמרקט של מסרים שיווקיים, הקופצים עלינו מכל עבר בניסיון ללכוד את תשומת לבנו. כיום, כמעט בכל תחום קיימים עסקים בעלי שירות דומה, המתחרים ללא לאות על כל פלח שוק אפשרי, ומפציצים אותנו, הלקוח הפוטנציאלי, במידע שיווקי רב ולעתים מבלבל. לכן, כדי למתג מוצר, עסק או שירות כך שהוא יצרב בתודעת הצרכן לא מספיק רק להעביר מסר שיווקי ממוקד, מדוייק ויפה. בין אם מדובר בעיצוב לוגו, עיצוב מודעת פרסום או כל אלמנט פרסומי אחר, צריך להוסיף למיתוג העסקי "משהו" נוסף, שיעלה את ערך המותג בכמה דרגות.

הערכים מרכיבים את הסיפור שמאחורי המותג

כדי לבדל מותג ממותגים מתחרים, כדאי לזכור שני דברים: מאחורי כל רעיון עסקי עומדים קודם כל אנשים, וכל יוזמה עסקית פונה אף היא לאנשים. ומה מסקרן אותנו וגורם לנו להתקרב, להכיר ובסופו של דבר להישאר? אופי, רעיון מיוחד, ערכים אישיים שמובילים שנים את העסק, סיפור עם נופך מפתיע. מיתוג הוא עולם שלם של אסוציאציות. מיתוג טוב הוא מיתוג המעורר ומפעיל את מטען הערכים הויזואליים והרגשיים של הלקוח הפוטנציאלי. הסיפור יכול לבוא מתוך דרך העשייה המיוחדת העומדת מאחורי העסק, מסורת משפחתית מרתקת, ארץ מוצא אוריינטלית המרמזת על ניחוחות שלא מהעולם הזה ועוד.

מותג הוא לא רק אלמנט גרפי, מותג הוא רעיון.

חשוב לדעת מה המותג הולך להגיד. הסיפור הופך את המותג לזכיר, ומספיק מבט אחד כדי להכניס את המתבונן אל תוך עולם הערכים הייחודי של המותג. בסטודיו נועה הסיפור שמאחורי המותג מתפתח בעדינות לאורך מוצרי התדמית השונים. למשל,במיתוג תוצרת בית המשווקים סדנאות משפחתיות מהנות, נעשתה האנשת דמויות המרמזות באופן כמעט מופשט על משפחה הנהנת יחד. האלמנטים הגרפיים המרכיבים את הלוגו מספרים את סיפור העשייה הכיפית העומדת מאחורי הסדנאות, באופן עליז ומשעשע. הדמויות יוצרות עניין, מרמזות על עולם תוכן עשיר ומסקרן. כבר במבט ראשון מבינים את הרעיון העומד מאחורי עיצוב הלוגו, וקל לזכור אותו.

הסיפור מבדל את המותג

הסיפור הופך את עסק ממותג נכון לקל לזיהוי, למותג שניתן להזדהות איתו. בסטודיו נועה יוצרים מותגים הנצרבים בתודעה לאורך זמן. כצרכנים, קל לנו לזכור מותג שמאחוריו עומד רעיון אותנטי, ה"מדבר" איתנו דרך שפה ויזואלית רעננה ומספר לנו משהו מרתק וחדש. לא רק גרפיקה יפה, אלה יצירת עולם דימויים שלם המניע את הצרכן לפתח נאמנות למותג לאורך זמן.


תיק עבודות מיתוג >>

תגובות למאמר זה ניתן לשלוח דרך טופס צור קשר >>

כל הזכויות למאמר שמורות לסטודיו נועה טימור דוד

אין להעתיק את המאמר או חלק ממנו ללא אישור!