נוכחות אינטרנטית - עיצוב ומיתוג אתר

עיצוב אתר תורם לזכירות וחיזוק המותג ברשת

ההשקעה הברורה ביותר של כל עסק, מגדול ועד קטן, היא בהקמת אתר אינטרנט משלו. בשוק תחרותי ומוצף של היום, כדי לצור נוכחות אינטרנטית חזקה יש להקפיד על עיצוב אתר מעולה, היורד לפרטים ומעניק לגולש חווית גלישה הייחודית לעסק, ובכך לבלוט מעל מתחרים אחרים באינטרנט.

נוכחות ברשת נעשית בעזרת עיצוב אתר מעולה.כדי להשיג נוכחות אינטרנטית גבוהה, אין צורך בתקציב גבוה. עיצוב אתרים רענן וחדשני יכול להפוך חברה קטנה לבעלת נוכחות רצינית, תוך העברת מסרים התואמים את ערכי המותג. בסטודיו נועה טימור דוד מקפידים על עיצוב אתרים מתקדם, שמכיל אלמנטים גרפים שמעלים זיכרון, חוויה, זיכרונות, מקומות רחוקים – ולמעשה מכילים את ערכי המותג. עיצוב אתר שנבנה כמו שצריך מספק לגולש סיבה טובה לחזור אל האתר, ולזכור אותו לאורך זמן. עסק יכול להתקדם באמצעות עיצוב אתר המכיל את כל האלמנטים הנכונים, ויש בו את ה"משהו", שאין לאחרים.
 
סטודיו נועה טימור דוד יש כמה טיפים על עיצוב אתר נכון:
 
  • כמו שלכל עסק יש את הזהות העסקית הייחודית לו, כך צריך עיצוב האתר לשקף את אופיו. עיצוב אתר טוב גורם לגולש לזהות מיידית את אופיו של העסק אליו הוא נחשף באינטרנט, ובכך לחזק את הזיקה בין הלקוח והעסק.

 

  • יצירת שפה ויזואלית עקבית: עיצוב אתר יכול לקחת אלמנטים שונים ואף מנוגדים ולהפוך אותם לשפה אחידה ומגובשת. ניתן ואף רצוי לצור שוני בין המסכים השונים, אך עדיין שיהיה ברור שמדובר באותו אתר. יש לשמור על נוכחות אינטרנטית משותפת אך מתפתחת לכל חלקי עיצוב האתר השונים.

 

  • צבעוניות – בעיצוב אתר יש לצבע תפקיד ראשי. צבע מעורר רגשות, אסוציאציות, זיכרונות. בעל עסק הרוצה לשמור על מותג חי וזכיר צריך להקפיד על מערך צבעוני עיקרי המלווה את העסק והמתג החל משלב הלוגו, דרך עיצוב הטפסים השונים באתר ועוד. הצבע זכיר, ויש להקפיד להשתמש בעיצוב אתר האינטרנט בצבעים בעלי תחושות נכונות לקהל היעד, לתחום העסק, להדגשת מסרים עיקריים ומשניים באתר, ומאידך להימנע בשימוש בסקאלת צבעים שתגרום לתחושות לא נעימות לגולש.

 

  • כתב – לסוגי הכתב השונים יש משמעות אחרת. עד היום הייתה מגבלה בשימוש בסוגי פונטים לאינטרנט, אך היום יש כלים לעיצוב אתר בעל פונטים ייחודיים הנאמנים למותג, ובכך להמשיך ולחזק את נוכחות המותג ברשת. בנוסף, יש להקפיד על מיקום הפונטים כהמשך טבעי לכיוון הקריאה ולקחת בחשבון בעיצוב האתר את גודל הכותרת, כותרות המשנה, גודל הטקסטים הרצים והטקסטים שבאים כהדגשים כאלו או אחרים.
 לסיכום, עיצוב אתר צריך לתת חווית גלישה קודם כל נעימה ופשוטה, וכמובן לצור זיקה ברורה בינו לבין ערכי המותג השונים. אתר המעוצב טוב יכול להזניק עסק קדימה.