למה עסק קטן צריך לוגו?

חשיבות הלוגו כמקדם עסקי

עסקים רבים, בעיקר בתחילת דרכם, מתלבטים בשאלה האם הם צריכים לוגו, ובעיקר מה זה יעזור לעסק שלהם? אז בואו נעשה קצת סדר. לוגו הינו סמל גרפי המבדל עסק ממתחריו. הלוגו הוא קצה הקרחון של מיתוג. הוא המיצוי הגרפי של הרעיון העומד מאחורי המותג. לוגו טוב הוא לוגו זכיר, קצת כמו פגישה ראשונה. מבט חטוף אחד יכניס את המתבונן אל תוך עולם הערכים של המותג ויגרום לצרכן להמשיך לפגישה שנייה או להמשיך ולצוד.. תפקידו של המעצב הגרפי בתהליך המיתוג הוא יצירת לוגו המעביר באופן ברור וייחודי לצרכן את התחושה שהעסק רוצה וצריך לשדר. לוגו המעוצב נכון משקף את ייחודיות העסק, מבטא ערכים הטמונים בו ומעביר את חווית המותג.  מבט אחד מספיק לצרכן כדי לקלוט אינפורמציה רחבה, כמו: מהו תחום העסק, למי הוא פונה, האם מדובר בעסק מקצועי, האם העסק משדר אמינות ומסרים נוספים החבויים בתוך העיצוב.

לוגו משרת צרכים עסקיים

עסק בעל לוגו חזק וזכיר, נהנה מ"סוכן" צמוד היכול להסביר את השירות שלו, סוכן שקל לזהותו מרחוק, על המדף, בין דפי העיתון, באתרי אינטרנט ולמעשה בכל מקום בו יש נגיעה לעסק. לוגו שהוקדשו לו קודם לעיצובו תהליכי מחשבה כמו חשיבה אסטרטגית, בחינת יעדי החברה, יוכל להגיע אל תודעת הצרכן ולהישאר שם לאורך זמן. צרכנים נוטים יותר לסמוך על חברות עם מיתוג מעוצב באופן מקצועי אמין ומעודכן.

לוגו מוקפד ומעוצב למשרדי עורכי דין 

משרדי עורכי דין רבים מתמודדים הם הצורך להעביר מסר ברור וחד ללקוחתיהם. לא פעם משרד עור דין ונוטריונים רבים צריך שוב להסביר למה הוא רציני יותר, מקפיד יותר, מהיר יותר או יסודי יותר. משרדי עורך דין בנתניה, למשל, זקוק למסר פשוט אך קולע של  הקפדה ויסודיות. במיתוג משרד נוטריון דוד דוד המסר היה של הקפדה ואיכות בלתי מתפשרת. עיצוב הלוגו של משרד עורך דין דוד דוד כביכול פשוט, אך התחושה העולה ממנו ברורה.


גם עסק קטן יכול להיראות כמו עסק גדול

בניית לוגו מעולה, מתקבלת בברכה אצל הצרכן. בסטודיו נועה מתייחסים אל עיצוב לוגו כאל אתגר עיצובי יוצא דופן וראשון במעלה בתהליך מיתוג חברה. דווקא עסקים קטנים, שעוד לא בנו לעצמם מוניטין, זקוקים לזהות עסקית אמינה ומוקפדת שתלווה אותם לאורך הדרך. ככל שהלוגו מוקפד ויורד לפרטים הקטנים, כך משדר העסק הקפדה על איכות ומקצועיות בלתי מתפשרת. לוגו מעוצב הוא כזה המוקפד עד הפרט האחרון, ללא פשרות . מי רוצה להיות לקוח של חברה שמקרינה חובבנות? לוגו נכון נבנה מתוך מטרה להעביר את חווית המותג בצורה הפשוטה והרעננה ביותר. הוא יעביר את המיוחד בשירות או המוצר , וישקף את האופי הספציפי של המותג.

עיצוב לוגו מתוך ראייה אסטרטגית

תהליך יצרת הסמל הגרפי הוא תהליך פנימי מורכב. התוצאה היא לוגו מעוצב באופן מדוייק המכוון לקהל היעד הנכון, בעל פתרונות עיצוביים המאפשרים לו להשמיע את הקול הייחודי למותג. לוגו מעוצב הוא לא רק אלמנטים אסתטיים מודרניים, אלה הוא בעל משמעות, ונכנס לראש וגם לרגש. בסטודיו נועה יוצרים לוגו וסמל מותג מנצחים.


תיק עבודות עיצוב לוגו >>

תגובות למאמר זה ניתן לשלוח דרך טופס צור קשר >>

כל הזכויות למאמר שמורות לסטודיו נועה טימור דוד