אפיון אתר אינטרנט

הגדרה מסודרת של כל צרכי וחלקי האתר

 

האפיון, מסמך הדרישות, הוא התהליך שמתניע את תהליך הקמת אתר אינטרנט. מסמך האפיון מגדיר את מטרות האתר השונות, הפונקציונאליות הנדרשת, תוך חשיבה על פתרונות טכנולוגיים מתאימים. בסטודיו נועה טימור דוד מאמינים, כי תהליך האפיון מסודר, מכסה את כל השלבים בהקמת האתר: החל מהגדרת חזון ומטרות, בניית המסלול שעובר הגולש, הפונקציונאליות, שרטוט מבנה המסכים השונים באתר והגדרת סוגי התוכן השונים. אפיון אתר מסודר מוביל לתכנון אתר חזק ויעיל.

 

הגדרת חזון ומטרות

תהליך אפיון אתר נעשה בצמוד ללקוח. בשלב זה מגדירים את חזון האתר, מטרות שיווקיות ותדמיתיות, נבחנים רעיונות ושאיפות. בסטודיו נועה טימור דוד בודקים למי פונה האתר, מי המתחרים העיקריים לעומת מתחרים שוליים, האם האתר פונה לקהל יעד ישראלי או בינלאומי ועוד.

הגדרת מבנה האתר

מסמך אפיון צריך להכיל לא רק מטרות ושאיפות, אלה גם איזה מבנה נכון לאתר, מהם סוגי התכנים שצריכים להיכנס לאתר, על איזה מהתכנים יש לשים דגש גדול ומה יכול לבוא ברקע. בשלב זה של האפיון מתבצעת קביעת היררכית התכנים.

שרטוט מסכי האתר

בשלב זה של האפיון נבנה "מוק אפ" של כל סוגי המסכים השונים באתר, החלקים השונים בכל דף ומהו התוכן המוצג בו, בין אם מדובר בטקסט, תמונה, קישורים חיצוניים, גלריית תמונות, כפתור מיוחד, גלילה ועוד).  רצוי לגשת תחילה לאפיון דף הבית – שמהווה עוגן מרכזי באתר. משם האפיון מגדיר את העמודים הפנימיים בעלי החשיבות הגדולה ביותר באתר, ולבסוף הדפים המשניים יותר, עד לרמת הודעות לגולש. חשוב מאוד לקבוע בשב זה של האפיון מהם הדפים השימושיים והמהותיים ביותר באתר. לדוגמא: דפי רכישה אשר בדרך כלל מופיעים רק לאחר כמה הקלקות, עליהם יש לשים את הדגש הרב ביותר כדי לעודד קנייה ולמנוע בריחת גולשים.

 גלגלי עזר

 באתרים רבים הזקוקים למתיחת פנים קיימים אוצרות של ממש בדמות סטיסיקות. באמצעות ניתוח נתנוי גלישה ניתן לראות מהם הדפים החלשים ביותר באתר, מאיפה יש הרכי הרבה כניסות או עזיבות גולשים וומתוך זה להסיק איפה כדאי לשנות. 

לסיכום

אפיון אתר טוב מתחיל בהגדרת חזון, ממשיך לרשימה פונקציונאלית, מגדיר את התהליכים הפנימיים באתר, את הקשר בין הדפים השונים ועוד. לאחר שהסתיים שלב האפיון ניתן לקבל הצעות מחיר ברורות על עיצוב ובניית האתר, לוחות זמנים לבנייה ועוד.

 

 נשמח לשמוע על העסק שלכם דרך טופס צור קשר >>

התקשרו לטלפון: 052-540.19.34

  < חזרה לדף השירותים שלנו